Както вече писахме, ученици от нашето училище се включиха в националния проект „Научи се да караш ски” през тази седмица. От 13-ти до 16-ти март, заедно с ученици от НУ „Станислав Доспевски” и ОУ „Димчо Дебелянов” /с. Говедарци/, нашите второкласници и ученици от III и IV клас се впуснаха в снежното предизвикателство и изпитаха позитивни емоции по белите писти на к.к. Боровец. Във вчерашния ден се проведе финалното състезание за тази група, като в него се включиха всички 140 ученици. Нашите представители бяха само 30, но със спортен хъс, завидно майсторство и спортна амбиция успяха да завоюват 5 от общо 6 медала. При момичетата първото място бе за Маргарита Бочева /IV клас/, следвана от Марина Бочева /III клас/ и Елина Субева /IV клас/. Златният медал при момчетата грабна ученикът от НУ „Станислав Доспевски” Тодор Христов, среброто бе за нашите ученици Васил Атанасов /II клас/, а бронзът остана за Георги Караджинов /II клас/.
Финалното състезание между победителите от всички кръгове ще бъде на 24 март. Ще стискаме палци на нашите победители и ще се надяваме да завоюват още медали за нашето училище!